RSD-200B-12 Module DC-DC 1-OUT 12V 16.7A 200.4W 5-Pin
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
03
quantity
Product details
Category
FeaturesCompliance to EN50155 and EN45545-2 railway standard2:1 wide input range4000VDC I/O isolationProtections: Short circuit / Overload / Over voltage / Input reverse polarity / Over temp.(RSD-150/200/300)Cooling by free air convectionBuilt-in constant current limiting circuit1U low profileAll using 105¡ãC long life electrolytic capacitorsHalf encapsulated100% full load burn-in test3 years warranty
  • Compliance to EN50155 and EN45545-2 railway standard
  • 4000VDC I/O isolation